از کدام کارخانه ناودانی بخریم؟

از کدام کارخانه ناودانی بخریم؟
کدخبر : 10063
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

 

 

ناودانی‌ یکی از مقاطع فولادی است که از یک سطح افقی با نام " جان" و دو سطح عمودی با نام " بال" تشکیل شده است. ناودانی‌ها در جنس‌های مختلف تولید می‌شوند که مهترین آنها به ترتیب عبارتند از؛«گالوانیزه، آلومینیوم، استنلس و استیل».

 همچنین ناودانی‌ براساس جنس تولید شده آن در بازار به قیمت‌های مختلف موجود است. در خصوص کاربرد ناودانی نیز باید گفت: بیشترین کاربرد ناودانی در ساخت چهارچوب‌های درب و پنجره، اسکلت سازه‌ها، ساختمان سازی و سایر صنایع می‌باشد.

ناودانی‌ها در شکل‌های ظاهری متفاوتی تولید می‌شود که از نظر جنس، شکل ظاهری، نوع و استاندارد با یکدیگر متفاوت بوده و بیشتر در پروژه‌های ساختمانی و ساختمان سازی کاربرد دارند. این مقطع فولادی که به شکل U انگلیسی تولید می‌شود به سه روش فابریک نورد سرد، فابریک نورد گرم و پرس تولید شده و به بازار عرصه می‌شود.

حال که به سوال ناودانی چیست؟ پاسخ دادیم باید بپردازیم به اینکه از کدام کارخانه ناودانی بخریم؟ البته پیش از آن در این مقاله با ناودانی و انواع آن آشنا شوید.

 

 

 

آشنایی با 10 کارخانه‌ تولیدکننده ناودانی؛

 

از جمله محصولات تولیدی کارخاجات فولادی، ناودانی است. اگر قصد خرید ناودانی از کارخانجات فولادی را دارید باید بگوئیم: اغلب کارخاجات تولید کننده نبشی، ناودانی نیز تولید می‌کنند.

درحال حاضر نیز کارخانجاتی همچون: ناب تبریز، شکفته مشهد، البرز ایرانیان(فایکو)، نورد یاوران زنجان، مجتمع فولاد البرز غرب، کیان فولاد ابهر، آریان فولاد، کارخانه دهشیر یزد، کارخانه نورد مگا استیل ایوانکی، کارخانه سپهرایرانیان، کارخانه فولاد فراد، کارخانه فولاد نصرآذربایجان، صبا فولاد منظومه، صنایع فولادی نورد گرم فلز، کوهپایه، فولاد نور سجاد، از جمله کارخانجات تولید کننده ناودانی در کشور هستند.

کارخانه ناب تبریز؛

یکی از عمده‌ترین و مشهورترین کارخانجات تولید کننده ناودانی است. این کارخانه در زمینه تولید ناودانی سبک و سنگین فعالیت دارد و سهم بسزایی در تولیدات ناودانی دارد. این کارخانه ناودانی در سایزهای 8 الی 16 سانتی‌متری تولید میکند که در طولهای 6 الی 12 متری به بازار ارایه می‌دهد. همانطور که از نام این کارخانه مشخص است در تبریز فعالیت دارد و از سال 1383 شروع به فعالیت کرده است. برای خرید ناودانی از این کارخانه میتوانید از مشاوره و تجربیات گروه "آهن اسپات" نیز استفاده نمائید.

کارخانه ذوب آهن اصفهان؛

این کارخانه در تولید محصولات فولادی سهم بسزایی در بازار دارد. همچنین در زمینه تولید ناودانی نیز فعالیت داشته و تولیدات باکیفیتی را روانه بازار می‌کند.

کارخانه شکفته مشهد؛

این کارخانه یکی از تولیدکنندگان اصلی ناودانی و نبشی در کشور است. تولیدات این کارخانه از کیفیت بالایی برخوردار است و قیمت محصولات آن نیز در بازار ارزان نیست. همچنین محصولات این کارخانه متقاضیان خاص خودش را دارد.

اگر قصد خرید ناودانی از این کارخانه را دارید باید بدانید این کارخانه در سال 1330 در جاده قوچان مشهد احداث شده است. این کارخانه در زمینه تولید ناودانی سبک و سنگین فعالیت داشته و تولیدات آن در سایزهای 6 تا 16 سانتی متری به بازار عرصه می‌شود.

کارخانه آریان فولاد؛

این کارخانه در بوئین زهرا واقع است. همچنین علاوه بر ناودانی در تولید سایر مقاطع فولادی نظیر؛ میلگرد، نبشی، قوطی و غیره نیز فعالیت دارد. ناودانی‌های این کارخانه در سایزهای 8 الی 12 سانتی متری تولید و روانه بازار می‌شود.

کارخانه البرز ایرانیان (فایکو)؛

کارخانه البرز ایرانیان که بیشتر با نام « فایکو» شناخته می‌شود در شهر مازندران واقع است. این کارخانه از جمله کارخانجات عمده و مشهور در زمینه تولید ناودانی است.

ناودانی های تولید شده در این کارخانه در دو استاندارد UPN و UPE تولید می‌شود که گویای میزان مقاومت و اندازه این محصول است.  ناودانی‌های تولید شده در این کارخانه در سایزهای 14 الی 24 در دو نوع سبک و سنگین موجود است.

کارخانه صبا فولاد منظومه؛

این کارخانه از سال 1389 در اصفهان مشغول به فعالیت شده و به طور تخصصی در بخش تولیدات نبشی و ناودانی فعالیت دارد. ناودانی‌های تولید شده در این کارخانه در سایزهای 6 الی 12 سانتی متری تولید و روانه بازار می‌شود.

کارخانه نورد یاوران زنجان؛

این کارخانه در استان زنجان واقع شده و از سال 1384 در زمینه تولیدات انواع ناودانی و نبشی فعالیت دارد. ناودانی‌هایی تولید شده در این کارخانه به شیوه نورد گرم بوده و در غالب ناودانی پرسی و ناودانی فابریک تولید و عرصه بازار می‌شود.

صنایع فولاد کوهپایه؛

 این کارخانه نیز در 35 کیلومتری اصفهان واقع شده است. عمده تولیدات این کارخانه ناودانی، نبشی، میلگرد، تسمه و غیره است. ناودانی‌های تولید شده در این کارخانه در سایزهای 3 الی 6 سانتی متری است که مشابه استاندارهای اروپائی است. همچنین غالب استانداردهای تولید شده در این کارخانه مطابق استانداردهای ملی و بین المللی است.

مجتمع فولاد البرز؛

این کارخانه در شهرستان ابهر استان زنجان واقع شده است. ناودانی‌های تولید شده در این کارخانه در طول 6 و 12 متری و در سایزهای 3 الی 6 سانتی متری است که مطابق استانداردهای آلمان و اروپا است.

کارخانه سپهر ایرانیان؛

 این کارخانه نیز از جمله کارخانه‌های فعال در زمینه تولیدات انواع قطعات فولادی نظیر؛ "شمش، میلگرد ساده، میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی" است. این کارخانه تولید کننده ناودانی در سال 1388 در اتوبان تهران – ساوه شروع به فعالیت کرده است. همچنین کارخانه سپهر ایرانیان در زمینه تولید ناودانی در سایزهای 6 الی 14 سانتی متری به فعالیت خود ادامه میدهد.

با توجه به تنوع کارخانجات تولید کننده ناودانی و اهمیت توجه به مولفه‌های؛" کیفیت در کنار بعد مسافت و هزینه حمل و نقل" در خرید و تداوم معاملات، توصیه می‌کنیم با استفاده از تجربیات مشاورین گروه " آهن اسپات" با اطلاعات کامل نسبت به خرید ناودانی اقدام کنید.

همچنین با مراجعه به وبلاگ آهن اسپات به آدرس https://ahanspot.com/blog نیز میتوانید اطلاعات فراوانی درباره انواع ناودانی تولید شده در هر کارخانه و نحوه محاسبه وزن آنها کسب نمایید.

 

11

 

 

چند نکته در خصوص خرید ناودانی؛

 

در خصوص خرید ناودانی به چند نکته باید اشاره کرد.

نکته اول اینکه؛

برای خرید ناودانی باید به استاندارد تولید آن توجه داشت. ناودانی در استانداردهای مختلفی تولید می‌شود که در سطح بازار به ناودانی سبک و سنگین شناخته می‌شود. ناودانی سبک دارای وزنی پائین‌تر از استاندارد اشتایل است. اما ناودانی سنگین یا هم وزن مطابق با استاندارد جدول اشتایل است.

ناودانی در طول‌های 6 و 12 متری و در سایزهای 5 الی 18 سانتی‌متری تولید می‌شود. ناودانی در ساختمان سازی، پل سازی، خرپا، ستون سازی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته دوم آنکه؛

در خرید ناودانی باید به کیفیت تولید، محل تولید و مسافت کارخانه تا مقصد نیز توجه داشت. باید تصریح کرد؛ در خرید ناودانی معمولا توجه به کیفیت تولید، در کنار مسافت کارخانه تا محل پروژه برای مصرف کننده یا خریدار دو مولفه مهم تلقی می‌گردد.  چرا که گذشته از موضوع کیفیت تولید باید به هزینه حمل و نقل ناودانی از محل خرید تا محل مورد استفاده نیز توجه داشت.

گفتنی است که تولید ناودانی معمولا به دو صورت فابریک و پرسی صورت می‌گیرد. به این صورت که ناودانی فابریک به همان شکل نهایی از خط تولید خارج می‌شود و ناودانی پرسی به وسیله پرس شدن شکل ناودانی را به خود می گیرد.

اگر بدنبال این هستید که بدانید « از کدام کارخانه ناودانی بخرید؟»  تا خریدی بهینه داشته باشید، بهتر است ابتدا از مشاوره رایگان مجموعه آهن اسپات ( ahanspot ) استفاده نمائید .

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: